Sermayenin Yaşayan Ölüleri Siyasi Canavarlar ve Yeşil Bir Sosyalizm Üzerine pdf – Yandex indir

tarafından
8
Sermayenin Yaşayan Ölüleri  Siyasi Canavarlar ve Yeşil Bir Sosyalizm Üzerine pdf – Yandex indir

“George A. Romero’nun aptallaşmış, beceriksiz ve dışarıdan yönetilen yaşayan ölüleri gibi dolanıyoruz dünyada ve malların satılmasına katkıda bulunuyoruz. İnsani ihtiyaçlar ise sadece bu görevle bağdaştıkları oranda göz önüne alınıyor. Ve böylece gitgide kendimizi ruhsuz Avatarlar olarak hissediyoruz; bize sürekli eşsiz başrol oyuncuları olduğumuz anlatılan, ancak senaryosu yine de bizim tarafımızdan yazılmayacak olan bir filmin aktörleri gibi.”
 
Sermayenin Yaşayan Ölüleri’nde Raul Zelik, siyaset teorisine ve ekonomi-politik analize tamamen vakıf olarak, aynı zamanda bütün dünyaya gözü açık bir ilgiyle ve politik öfkeyle, kapitalizmin insanlığı sürüklediği felaketi mesele ediyor. Yoksulluğun, eşitsizliklerin, aşağılamaların nasıl derinleştiğinin ve ekolojik krizin canlı bir resmini çiziyor.
 
Zelik, gözünü bu “siyasi canavarlara” dikip kalmıyor, şunlar gibi sorularla da ilgileniyor: Felakete gidişten nasıl dönülür? Walter Benjamin’den ilhamla “insanlığın imdat freni” olarak gördüğü bir devrim, nasıl mümkün olur? Dönüştürücü bir iktidarın kaynağı ne olabilir? Geçmiş sosyalizm deneyimlerinden de ders çıkartan “yeşil bir sosyalizmi” nasıl tasarlayabiliriz?
 
Taze, heyecanlı, hem de soğukkanlı, gerçekçi bir sistem eleştirisi ve alternatif arayışı.
 
 

Sermayenin Yaşayan Ölüleri
Siyasi Canavarlar ve Yeşil Bir Sosyalizm Üzerine isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Raul Zelik tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri indir, İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri oku ve İnsan Yıkıcılığı Soykırım ve İnsan Zulmünün Kökenleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sermayenin Yaşayan Ölüleri Siyasi Canavarlar ve Yeşil Bir Sosyalizm Üzerine pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.