Şerife Bacı İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını pdf – Yandex indir

tarafından
5
Şerife Bacı  İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını pdf – Yandex indir

İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını Şerife Bacı adlı romanın Şerife Bacı’nın şahsında Türk kadınının kahramanlığını destansı bir anlatımla ebedîleştirmesi Türk tarihi ve edebiyatı için önemli bir adım olmuştur. Bu bağlamda Şerife Bacı’nın destansı kahramanlığının anlatıldığı bu romanın, Türk milletinin her bir ferdi tarafından okunmasının gerekliliğini vurgulamak kaçınılmazdır.
Murat BAŞESGİOĞLU
 
“… O sırada oda kapısının önünde ayakta bekleyen Şerife atıldı:
‘Ben gelirim Muhtar Emmi, ben gelirim. Hem bizim öküzlerin huyunu benden daha iyi bilen olmaz. Sürer götürürüm. Madem bize ihtiyaç var, madem asker cephede mermi bekler, madem vatan kurtulacak, elbet gelirim. Muhtar Emmi, madem yavrular vatansız kalmayacak, madem biz canımızdan, namusumuzdan emin olacağız, elbet gelirim.’ ”
İşte Türk kadınının fıtratını yansıtan cümleler böyle dökülmüştü Şerife’nin dudaklarından…
Her alanda değer üreten Türk kadını savaşlarda da kahramanca mücadele etmiştir. Bu mücadele sürecinde bizzat savaşlara katılmanın yanında, cephe gerisinde hastanelerde hasta bakıcı ve hemşire olarak, fabrika ve atölyelerde mermi ve cephane üreterek, cephedeki askerlere mermi taşıyarak, askerlerin dikim ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayarak önemli görevler ifa etmişlerdir. Türk kadınlarının düşmana karşı savaştığı ve efsaneleştiği dönemlerden biri de Millî Mücadele dönemidir.
İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını Şerife Bacı da işte bu mücadelenin genç bir kadının ruhunda uyandırdığı destansı bir kahramanlığın sonraki kuşaklara miras kalan değerli hatırasının bir romanıdır.
 
 

Şerife Bacı
İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Muharrem Kaşıtoğlu tarafından yazılmış ve POZİTİF YAYINLARI yayınevinin 10.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kızı Maceraları 5. Kitap / Kayıp Prenses pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Deniz Kızı Maceraları 5. Kitap / Kayıp Prenses indir, Deniz Kızı Maceraları 5. Kitap / Kayıp Prenses oku ve Deniz Kızı Maceraları 5. Kitap / Kayıp Prenses pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şerife Bacı İstiklal Yolunda Kahraman Bir Türk Kadını pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.