Selma ve Gölgesi pdf – Yandex indir

tarafından
10
Selma ve Gölgesi pdf – Yandex indir

18 Aralık 1938-4 Mart 1939 tarihleri arasında Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilen ve 1941’de kitaplaştırılan Selma ve Gölgesi, Türk edebiyatının en gizemli ve karanlık kadın kahramanının sıra dışı hikâyesini içerir. Her zaman alaca ışıklar arasında yaşayan, ardında ölü erkekler bırakarak ilerleyen, vampir mi yoksa seri katil mi olduğu şüphesi roman boyunca bir gerilim pandülü hâlinde kafamızda salınan Selma, Selim İleri’nin ifadeleriyle, “viran yalısında tek başına, dudakları kan kırmızısı, iri yeşil gözlerinde kösnüyle karışık bir fırtına, hep yorgun, hep bezgin”, gölgesini kurbanlarının üzerine yayıp cezbedici sessizliği içinde bir femme fatale olarak avlarını kendi kuytusuna çekmeyi başarır.   Selma ve Gölgesi, tefrikası ve ilk kitap neşri arasındaki farkları gösteren eleştirel bir düzende, ilk defa yayımlanıyor.
 

Selma ve Gölgesi isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; Peyami Safa tarafından yazılmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Son Ay Tutulması pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Son Ay Tutulması indir, Son Ay Tutulması oku ve Son Ay Tutulması pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Selma ve Gölgesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.