Selçuklu Müfessirleri (XI.-XI. yy) pdf – Yandex indir

tarafından
25
Selçuklu Müfessirleri (XI.-XI. yy) pdf – Yandex indir

Tefsir tarihi, müslümanların Kur’ân-ı Kerîm’i anlama gayretlerinin tarihi demektir, bir manada… Biz de bu araştırmamızla tefsir tarihi açısından çok kritik bir dönemin kapısını araladık: Selçuklular devrinde yaşamış müfessirler… Selçuklu dönemine denk gelen asırlar, aynı zamanda pek çok sahada İslâmî ilimlerin inkişâf ettiği, Emevî ve Abbâsî dönemlerinde başlayan tercüme faaliyetleriyle zengin bir kaynak ve literatüre kavuşulduğu, bunların tahlil ve tenkidlerinin kıyasıya yapıldığı bir dönemdir.
 

Selçuklu Müfessirleri (XI.-XI. yy) isimli 792 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Faruk Demireşik tarafından yazılmış ve ERKAM YAYINLARI yayınevinin 22.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı'da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı'da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) indir, Osmanlı'da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) oku ve Osmanlı'da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Selçuklu Müfessirleri (XI.-XI. yy) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.