Şan İçin Piyano Eşlikli Karadeniz Türküleri pdf – Yandex indir

Şan İçin Piyano Eşlikli Karadeniz Türküleri pdf – Yandex indir

Müzik, toplumların önemli kültürel değerlerindendir. Sözlü kültürün bir ürünü olarak türkülerimiz, toplumsal duyguları içerisinde barındırır ve nesilden nesile aktarılmasında rol alır. Karadeniz bölgesi, konumu ve tarihsel süreçleri itibariyle zengin bir kültürel çeşitliliğe sahiptir. Karadeniz türküleri ise, bölgesel müzikal özellikleri ve dil yapısıyla bu kültürel zenginliği tüm canlılığıyla yansıtmaktadır.
 
Kitabımızda, şan ve piyano için düzenlenen; Ordu, Trabzon ve Giresun’a ait yedi halk türküsü yer almaktadır. Şan için Piyano Eşlikli Karadeniz Türküleri-I adlı bu kitap; ülkemiz şan dağarcığına kazandırılması ve mesleki anlamda ses eğitimi veren kurumlar ile sanatçı, eğitmen ve öğrencilerin kullanımına sunulması amacıyla hazırlanmıştır. Çalışmada yer alan eserler, farklı ses türlerinin seslendirmesine yönelik dört dizi üzerinden düzenlenmiştir. Gerek eşliklerde gerekse seslendirmede, müzikal yorumdaki esnekliği özgün kılmak amacıyla artikülasyon işaretlerine yeterince yer verilmiş olup eserlerin nefes yerleri uygulanarak denenmiştir. Türkülerin piyano eşlikleri için QR kod uygulaması kullanılmıştır. Bu uygulama ile piyano eşlikler dinlenebilecektir.
 

Şan İçin Piyano Eşlikli Karadeniz Türküleri isimli 146 sayfadan oluşan kitap ; Sercan Özkeleş tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Musikisi Temel Bilgiler pdf - Yandex başlıklı makalemizde Türk Musikisi Temel Bilgiler indir, Türk Musikisi Temel Bilgiler oku ve Türk Musikisi Temel Bilgiler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şan İçin Piyano Eşlikli Karadeniz Türküleri pdf – Yandex indir - PDF indir