Şairleri Yaşarken Sevin pdf – Yandex indir

tarafından
6
Şairleri Yaşarken Sevin pdf – Yandex indir

Tecavüz edilen yalnız bedenim mi, zihnimde kim bilir kimin piçleri! Fahişeden bakire tozlu kitaplar. Ölülerde nefes alır. Soğuk tenimi indirdim morgtan. Kalabalık yalnızlığın, gölgesidir. Senin için içim için için içinleniyor. Yola düşmüş gider gelinliğin, içindeki neden sen değilsin! Her Tanrı insan kadar. Kurbanlar verip taptıklarımıza, taptıklarımızı kurban etmedik mi insana! Cehalet bataklığının dibini bulmaya harcanan bunca çabaya inat karanlık kuyular güneş dolacak.

Şairleri Yaşarken Sevin; toplumun en özgür şair ruhlarının değerini bilerek karanlığa, zulme, zorbalara ve pervanelerine karşı susturulmaya çalışılan çığlıklarımızın yankılarını taşıyan özgür, adil, eşit bir dünyanın arzusuyla olgunlaşan haklı bir başkaldırıdır. Egemenlerin “adalet” inin olduğu her yerde her birimiz bir Josef K.’ yız (Kafka’nın Dava’sına selam).

“Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir. Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir”. Atatürk
 

Şairleri Yaşarken Sevin isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Muharrem Korkmaz tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 22.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Şairleri Yaşarken Sevin pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.