Şahname 3 (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
2
Şahname 3 (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

Firdevsî “İran ruhunu” Şahnâme’yle yeniden canlandıran, onu harekete geçiren; Zâl’i, Rüstem’i, Keykâvûs’u, Cemşîd’i, Behrâm’ı, Câm-i Cem’i, Rahş’ı ve Sîmurg’u yaşatmaya devam eden kişidir. Şahnâme’ye, sadece eski İran hükümdarlarının tarihini, İran kahramanlarının mücadelelerini tasvir eden sahneleri, mitolojik hikâyeleri anlatan, eskilerin yaşadıklarını sonrakiler ibret alsınlar diye yeni kuşaklara aktaran bir eser gözüyle bakılmamalıdır. Bütün bu özellikleri de taşımakla birlikte, onun gerçek değeri; eskiler ve yenilerin bilgi birikimini değerlendirerek gerçek yöneticiliğin kurallarını, teorilerini, İran ülkesini yönetmede gerekli olan siyasi düşüncenin temellerini atmış olmasındadır.
 

Şahname 3 (Karton Kapak) isimli 584 sayfadan oluşan kitap ; Firdevsi tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 13.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yolu Yalnızlığıma Düşmedi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yolu Yalnızlığıma Düşmedi indir, Yolu Yalnızlığıma Düşmedi oku ve Yolu Yalnızlığıma Düşmedi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şahname 3 (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.