Sahillerin Efendisi Aydın Bey pdf – Yandex indir

tarafından
8
Sahillerin Efendisi Aydın Bey pdf – Yandex indir

Muktedir bir devlete ve kadim bir şehre adını vermiş olmasına karşın yakın bir zamana kadar var olup olmadığı tartışma konusu olan Aydın Bey’in artık hayatına dair pek çok nokta aydınlanmış durumdadır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar neticesinde Batı Anadolu’nun Türkleşmesinin önemli aktörlerinden biri olan Aydın Bey’in kökenine ve faaliyetlerine ilişkin önemli bilgilere ulaşılmıştır. Batı Anadolu’nun fetih sürecinin başlatıcı unsurlarından olan Aydın Bey, oğullarına bir devletin de yolunu açmıştır. Tarihi kaynakların verdiği bilgilerden anlaşıldığına göre 1280’lerden 1308 yılına kadar yaklaşık 25 yıl Menderes havzasındaki Türkmenlerin reisliğini yapan Aydın Bey, iki Menderes nehri arasındaki toprakların büyük bir kısmını fethedip güçlü bir devlettin temellerini atmış böylece oğullarına peşinden gidilebilecek kutlu bir yol bizlere de bereketli bir şehri miras bırakmıştır.
 
 

Sahillerin Efendisi Aydın Bey isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Kemal Ramazan Haykıran tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 20.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) indir, Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) oku ve Tepedelenli Ali Paşa (1744-1822) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sahillerin Efendisi Aydın Bey pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.