Sahaf Mendel pdf – Yandex indir

tarafından
15
Sahaf Mendel pdf – Yandex indir

“Zweig’ın eserini övmeye nereden başlayacağını bilemiyor insan.” –Ali Smith
 
Viyana’nın edebiyat camiasında el üstünde tutulan Sahaf Mendel aksi ama aksi olduğu kadar da eşsiz hafızaya sahip biridir. Her gününü aynı kafenin aynı masasında oturarak, bilgeliğinden yararlanmak için gelen ziyaretçilerle konuşarak geçirir. Tek tutkusu ise saplantı derecesinde bağlı olduğu kitaplardır, onlarla alakalı değilse çevresinde ne olduğu umurunda değildir, yaklaşan savaş bile. Birinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde Viyana’nın çehresi değişirken, Sahaf Mendel’in de hayatı “düşman” ile işbirliği yaptığı suçlamasıyla altüst olacaktır.
 
Zweig, yozlaşarak parçalanan Avrupa’yı arkaplanına yerleştirdiği ve mütevazı bir yaşamın trajedisini aktardığı Sahaf Mendel’in her sayfasında geniş bir durum panoraması sunuyor.
 

Sahaf Mendel isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Stefan Zweig tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 15.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zamansız Saatler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Zamansız Saatler indir, Zamansız Saatler oku ve Zamansız Saatler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sahaf Mendel pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.