Sağ Kalan pdf – Yandex indir

tarafından
13
Sağ Kalan pdf – Yandex indir

 
Minimal bir post-apokaliptik dünya içinde yalnız ve bir başına insanın kendini bulması…

Covid-19 sürecinden hemen önce yayımlanan bu öngörüsü yüksek “içe kapanış” hikayesi, 2020 yılı başlarındaki zorunlu ve bir o kadar derin açılımlara neden olan yoksunluk dolu hâllerimizi yansıtması dolayısıyla, İsviçreli ve Fransız okuyucuların ilgisini üzerine çekmişti…

“Dünyanın sonu” teması aklımıza büyük yıkımları, geniş betimlemeli toplumsal çöküşleri getirir daima. Çöküş, büyük ve görkemli olmalıdır hep! Fakat, bu “aşırı iletişen” modern dünyanın içinde asıl son, bireyin içine dönmek zorunda kalması ve yalınlaşan hayat içerisinde hapsolması şeklinde gerçekleşmesi daha olasıdır. Artık bizim için asıl son, iletişememektir… İnsanların birbirini katletmesi değil, insanların birbirine dokunamamasıdır. İşte Covid-19 kapanmaları, bu yüzden bizde derin izler bıraktı belki de…

Julie Guinand, bu yalıtılmışlığın yıkıcılığını yalın bir dille okuyucusuna aktarırken, en içe dönük yazma biçimi olan günlüğü tercih ediyor ve kendiyle başbaşalığın sadeliğiyle okuyucuyu etkisi altına alıyor.

Fihrist Kitap olarak bu çözülme ve dağınıklık içerisinde düzeni sağlamaya çalışırken trajik bir yas anlatısına dönüşen güncel ve bir o kadar zamanüstü hikayeyi okuyucularımıza sunmaktan dolayı mutluyuz.

İyi okumalar dileriz.
 

Sağ Kalan isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Julie Guinand tarafından yazılmış ve FİHRİST KİTAP yayınevinin 29.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’da Bir Mustafa pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İstanbul’da Bir Mustafa indir, İstanbul’da Bir Mustafa oku ve İstanbul’da Bir Mustafa pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sağ Kalan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.