Sadakatsiz Aşklar Aldatmanın Psikolojisi Üzerine pdf – Yandex indir

tarafından
15
Sadakatsiz Aşklar  Aldatmanın Psikolojisi Üzerine pdf – Yandex indir

Sadakatsizlik, aldatma ya da ihanet… adına ne dersek diyelim, her zaman merak uyandıran ama aynı zamanda ürpertici, dahası yakıcı bir konu. Oysa aldatılma ve günün birinde aldatma ihtimalinin olmadığı ilişki yoktur. Sevmek, aynı zamanda bu riski almak demek değil midir? Günümüzde iki insanı birlikte olmaya itenin, çoğu zaman güçlü bir duygusal bağ kurma umudu olduğu ve evliliğin güvenlik duygusu veren bir “barınak” işlevi üstlendiği düşünülürse, sadakatsizliğin çift hayatına karşı büyük bir tehdit oluşturduğu muhakkak. Güvenlik duygusu temel bir ihtiyaçsa, çiftleri sadakatsizliğe sürükleyen nedir o halde? İkili bir ilişkinin başına gelebilecek en büyük badire midir sadakatsizlik? Bencilce peşinden gidilen bir zevk midir, yoksa geleneksel ahlâka meydan okumanın bir yolu mu? Bugün eskiye göre daha mı çok insan eşlerini aldatıyor, yoksa gelişen iletişim teknolojileri sayesinde ihanetler daha mı fazla ortaya çıkıyor? Aldatma kişinin hangi psikolojik ihtiyaçlarını gideriyor? Aldatmaya ve aldatılmaya yatkın kişiliklerden söz edilebilir mi? Hepsinden önemlisi: Sadakatsizliğin panzehiri var mıdır?
 
Psikiyatrist ve seksolog Willy Pasini, Sadakatsiz Aşklar’da okuru sadakatsizliğin kalbine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Günümüzün akışkanlık ve geçicilik üzerine kurulu yaşam tarzının, ayrıca git gide erotik imgelerle kuşatılan dünyamızın aldatmaya nasıl zemin hazırladığını, rahat bir dille ve renkli örneklerle ele alıyor. Aldatmanın, çiftlerin hayatında nasıl bir yer tuttuğunu anlamak isteyenler için aydınlatıcı bir kaynak…
 

Sadakatsiz Aşklar
Aldatmanın Psikolojisi Üzerine isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Willy Pasini tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nazar, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları indir, Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları oku ve Cin Çarpması ve Ruh Sağlığı Sorunları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sadakatsiz Aşklar Aldatmanın Psikolojisi Üzerine pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.