Saatçi Musa Entelektüel Bir Portre pdf – Yandex indir

Saatçi Musa  Entelektüel Bir Portre pdf – Yandex indir

Türkiye siyasi düşüncesini ve toplumsal meselelerini şekillendiren birçok kilit isim vardır. Bu isimlerin bazıları ideolojik söylemlerini kuvvetli kalemiyle aktarabilmesi, bazıları da içerisinde bulunduğu fikri hareketlerin yönlendirilmesinde oynadığı rol nedeniyle önemlidir. Hayatı, yakın ilişki içerisinde olduğu siyasi ve entelektüel ortamları, temsil ettiğine inandığı değer ve icraatları ile Saatçi Musa adıyla anılan Musa Çağıl bu isimlerden biridir.
Çağıl, Türkiye’nin siyasi ve düşünsel hayatını etkileyen çok sayıda isimle yakın temasta bulunmuş ve iz bırakmış birçok ismin icra ettiği faaliyetlerde aktör olarak bulunmuştur. Musa Çağıl’ın biyografisine yakından bakmak; Türkiye’de dönüm noktasını oluşturan MNP, MSP, ANAP, Refah Partisi ve Diriliş Partisi gibi siyasi partilerin kuruluş serüvenini ve Türkiye’nin yakın dönem fikri yapısını anlamak için önemli bir kaynak oluşturacaktır.

“Fikir ve Hareket İncelemeleri” dizisi ile İslamcılığın fikri birikimini yansıtan ve hemen hemen her alanda karşımıza çıkan temel isimler, dergiler, meseleler hakkında bir çerçeve ve özgün bir bakışın ortaya konulması amaçlanmaktadır. Dizide yer alacak kitaplar İslamcılık düşüncesinin farklı alanlarında merak edilen mevzuları kapsamaktadır. Bu çerçevede, meselelerin temel bir zeminde ve giriş düzeyinde anlaşılmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.
 
 

Saatçi Musa
Entelektüel Bir Portre isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Mustafa Bilgili tarafından yazılmış ve İLEM yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan XX. Yüzyılda Amerika Birleşik Devletlerinde Selefîlik pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde XX. Yüzyılda Amerika Birleşik Devletlerinde Selefîlik indir, XX. Yüzyılda Amerika Birleşik Devletlerinde Selefîlik oku ve XX. Yüzyılda Amerika Birleşik Devletlerinde Selefîlik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Saatçi Musa Entelektüel Bir Portre pdf – Yandex indir - PDF indir