Saatçi İbrahim Efendi Tarihi pdf – Yandex indir

tarafından
6
Saatçi İbrahim Efendi Tarihi pdf – Yandex indir

Elvan Kaya Aksarı, devletin zapt edemediği kelimelerle bir şeyler deniyor. Üstelik bunu tek başına da yapmıyor. Ali Kerem Morgül’ün tasarımlarıyla aristokratik bir gelenek yeniden canlanıyor ve Cermenlerin kunstkammer adını verdikleri sanat bohçası elinizdeki kitapla biçim değiştiriyor.
Saatçi İbrahim Efendi Tarihi, devlet karşısında var olmaya çalışan bir sanat erbabının, anlatının hurafeleriyle lezzetlendirilmiş gerçek hikâyesi. Gönüllü getto hayatı yaşayan küçük insanın mahremine, devletin gölgesi düşünce ne olur? Olsa olsa roman olur. İbrahim Efendi; müfredatlarda adı geçmeyen, tarihi şahsiyetler ansiklopedisinde bulamayacağınız, sigortasız, Diyojenvari bir karakter. Tek sosyal güvencesi, akrep ve yelkovan. Tik tak, tik tak, tik tak…
“Etkileyici! Bir solukta okuyacağınız hümanist bir modern-klasik”*
The New York Times
“Bir tablonun yazıya dökülmesi gibi”*
Le Figaro
“Her paltonun cebinde olması gereken bir eser”*
Akakiy Akakiyeviç
 
*İlgili yorumlar bu kitap için yapılmamış olabilir.
 

Saatçi İbrahim Efendi Tarihi isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Elvan Kaya Aksarı tarafından yazılmış ve VACİLANDO KİTAP yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dağın Rüyası pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dağın Rüyası indir, Dağın Rüyası oku ve Dağın Rüyası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Saatçi İbrahim Efendi Tarihi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.