Rüyalara Cevaplar 3 / Uyarı Veren Rüyalar pdf – Yandex indir

tarafından
7
Rüyalara Cevaplar 3 / Uyarı Veren Rüyalar pdf – Yandex indir

İslam âlimlerinin de sıklıkla üzerinde durduğu gibi rüyalarımız; ruhumuzla gördüğümüz, aklımızla idrakine vardığımız bir hadisedir.
Rüya, Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde de vardır, peygamberlere de vahiylerin bir kısmı rüya yoluyla ulaştırılmıştır.
Kur’an-ı Kerim’de Hz. İbrahim, Yusuf ve Mısır hükümdarının gördüğü rüyalardan söz edilmekte (Yûsuf 12/4-5, 43, 100; es-Sâffât 37/105), Resûl-i Ekrem’in gördüğü bir rüyanın doğru çıktığı Allah tarafından bildirilmektedir (el-Feth 48/27).
Unutulmamalıdır ki rüya, rüyayı görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdi bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.
Rüya, rüya ilmini bilmeyen bir kişiye tabir ettirilemeyeceği gibi anlatılmamalıdır da. Rüya sahibi ancak rüya âliminin bilgisiyle rüyası hakkında bilgi sahibi olabilir.

 
Sevgili okuyucularım, bu kitabın sizleri -ismi gibi- uyarmasını, adımlarınızı dikkatli atmanız hususunda yardımcı olmasını dilerim.
 
 

Rüyalara Cevaplar 3 / Uyarı Veren Rüyalar isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Emin Kırgil tarafından yazılmış ve GİRDAP KİTAP yayınevinin 01.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Rüyalara Cevaplar 3 / Uyarı Veren Rüyalar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.