Rus Edebiyatında Kadın Yazarlar Aydınlanma’dan Altın Çağ’a pdf – Yandex indir

Rus Edebiyatında Kadın Yazarlar  Aydınlanma’dan Altın Çağ’a pdf – Yandex indir

Rus edebiyatında kadın yazıları hem Batı’da hem de Rusya’nın kendisinde büyük ilgi görüyor. Tarihsel, sosyolojik ve biyografik eleştiri yöntemlerinden faydalanılarak yazılan bu kitap, Rus kadın yazarları edebi kimlikleriyle tanıtarak yaratıcılıklarını inceliyor. Aydınlanma’dan Altın Çağ’a (1770-1880) uzanan dönemde “öteki cins” olmaktan çıkıp edebiyat dünyasında “biz de vardık” diyebilen kadınların bugüne kadar yazılmamış tarihine bütünsel bir ışık tutuyor.
 
Kadın yazarlar Rus edebiyat dünyasına nasıl adım attılar? Rus edebiyatına kazanımları neler oldu? Şiirlerinde, öykülerinde, romanlarında neleri tartıştılar? Nasıl bir etki yarattılar? Kimlerden destek gördüler? Nasıl eleştirilere maruz kaldılar? Güneş Sütcü’nün bilhassa bahsi geçen soruları aydınlatmaya çalıştığı bu kitap, önemli bir boşluğu doldurma yolunda bir adım atarak Türkiye’de yayımlanan ilk kapsamlı çalışma olma özelliği taşıyor. Rus edebiyatına merak duyan okurlar başta olmak üzere toplumsal cinsiyet ve kadın çalışmalarıyla ilgilenen araştırmacıları da bütünsel bir okumaya davet ediyor.
 

Rus Edebiyatında Kadın Yazarlar
Aydınlanma’dan Altın Çağ’a isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Güneş Sütcü tarafından yazılmış ve DETAY YAYINCILIK yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cadı Hikayeleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Cadı Hikayeleri indir, Cadı Hikayeleri oku ve Cadı Hikayeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rus Edebiyatında Kadın Yazarlar Aydınlanma’dan Altın Çağ’a pdf – Yandex indir - PDF indir