Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf – Yandex indir

Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf – Yandex indir

Psikolojik sağlık, tıpkı bir zincir gibidir. Bu zinciri oluşturan halkalar ise insanın başına gelen dertler, sıkıntılar ve sorunlar ile baş edebilmesini kolaylaştıran dinamiklerdir. O halkalardan biri kaybolduğunda zincir açılır ve sağlıklı tüm halkalar da dağılır gider. Tabiat boşluk kabul etmez. Kaybolan her olumlu halkanın yerine bir olumsuz halka gelir ve yer eder. İnsan kendi ruhunun halkalarını kaybettikçe çevresindeki insanların olumsuz davranışları ve olumsuz durumlar, o halkaların yerini yavaş yavaş doldurmaya başlar. Mesela, hikmet yani bilgelik halkası kaybolduğunda, orayı cehalet halkası kaplar. Öz güven halkası kaybolursa yerini yetersizlik ve değersizlik halkası alır. Psikolojik bağışıklık halkası kaybolursa yerine çaresizlik ve umutsuzluk halkası geçer. Affetmek ve kabullenmek halkası kaybolduğunda yerine öfke ve tahammülsüzlük halkası gelir. Stresle yaşamayı bilme halkası kaybolursa yerini kaygı ve korku halkası alır. Çevrenizdekilere sınır çizebilme halkası kaybolursa yerini mutsuzluk ve tükenmişlik halkası alır.
 
Peki, sizin ruhunuzun zincirinde kayıp halka hangisi?
 

Ruhumun Kayıp Halkası – 1 isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Tuba Kılıç tarafından yazılmış ve VADİ YAYINLARI yayınevinin 03.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kıyamıyorum Derken… Aslında Çocuğunuza Kıyıyor musunuz? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kıyamıyorum Derken… Aslında Çocuğunuza Kıyıyor musunuz? indir, Kıyamıyorum Derken… Aslında Çocuğunuza Kıyıyor musunuz? oku ve Kıyamıyorum Derken… Aslında Çocuğunuza Kıyıyor musunuz? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ruhumun Kayıp Halkası – 1 pdf – Yandex indir - PDF indir