Roman Kahramanı ve Öznellik Söylem İdeoloji ve Coğrafya pdf – Yandex indir

Roman Kahramanı ve Öznellik  Söylem İdeoloji ve Coğrafya pdf – Yandex indir

Bu kitapta yer alan makaleler, hemen hemen herkesin hayatının bir döneminde okuduğu kitapların roman kahramanlarını odağına alıyor. Semiramis Yağcıoğlu, Suat Derviş’in Suskun Kadınlarını, Orhan Kemal’in Murtaza’sını, Aziz Nesin’in Zübük’ünü, F.Scott Fitzgerald’ın Gatsby’sini Lawrence Durrell’in Justine’ini, Ernest Hemingway’in Robert Jordan’ını ve daha birçok kahramanı incelerken, eleştirel okumanın yapı çözümcü bir yol haritasını sunuyor. Bu kahramanların ayna karşısında varoluşsal bir endişeyle kendilerine sorduğu ‘ben kimim?’ sorusuna yanıt bulmanın peşine düşen yazar, roman kahramanının kendisine yönelttiği soruyu, ona soruyor: Sen kimsin? Yanıt ararken, roman kahramanının söyleminde tekrarlanan adılların ve hitap biçimlerinin izini sürerek, onun hangi itaat edilmiş ve onaylanmış ideolojinin ürünü olarak konuştuğunu ortaya koyuyor ve dilin asla masum olmadığını gösteriyor.
 

Roman Kahramanı ve Öznellik
Söylem İdeoloji ve Coğrafya isimli 470 sayfadan oluşan kitap ; Semiramis Yağcıoğlu tarafından yazılmış ve ÖTEKİ YAYINLARI yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Susarak Konuşanlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Susarak Konuşanlar indir, Susarak Konuşanlar oku ve Susarak Konuşanlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Roman Kahramanı ve Öznellik Söylem İdeoloji ve Coğrafya pdf – Yandex indir - PDF indir