Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi pdf – Yandex indir

Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi adlı kitabımızda Türk havacılık tarihinin en önemli kişilerinden birisi olan Lagari Hasan Çelebi’nin bilimsel çalışmalarına tanıklık edeceksiniz. Lagari Hasan Çelebi’nin roketle yaptığı uçuş denemeleri günümüz teknolojisine ilham kaynağı olmuştur. “Füzeciliğin Babası” olarak bilinen, insanlık tarihinde barut macunundan icat ettiği yedi kollu fişeklerden oluşan füzesiyle, asırlar önce ilk dikey uçuşu gerçekleştiren Öncü Bilim İnsanı Lagari Hasan Çelebi’yi ve yaptığı bilimsel çalışmalarını yakından tanımaya, kahramanımızla heyecan dolu bir zaman yolculuğuna çıkmaya, Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi adlı kitabımızı okumaya davetlisiniz.
Sevgili Okur,
“Modern Bilime Yön Veren Kahramanlar” kitap dizimizde; keşif ve icatları ile modern bilime ilham kaynağı olmuş bilim insanlarımızı tanıyacak, onların çalışma azmine ve yaşadıkları çağın ötesine uzanan çalışmalarına tanıklık edeceksiniz.
Modern Bilime Yön Veren Kahramanlarımızı; macera dolu bir hikâye içinde bulacak, hikâyemizin kahramanı Ömerle çatı katındaki gizemli sandıktan çıkacak haritadaki yıldızın nereyi işaret ettiğini heyecanla bekleyecek ve birlikte geçmişe yolculuk yapacaksınız.
Bu serinin sizlere yeni ufuklar açmasını dileriz.
İyi Okumalar.
 
 

Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi isimli 40 sayfadan oluşan kitap ; Zekiye Çoban tarafından yazılmış ve KAŞİF ÇOCUK YAYINLARI yayınevinin 15.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Roketle Uçuşun Atası Lagari Hasan Çelebi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.