Riyazuʹs‐Salihîn (Termo Deri Cilt) pdf – Yandex indir

tarafından
3
Riyazuʹs‐Salihîn (Termo Deri Cilt) pdf – Yandex indir

İmam Nevevîʹnin yaşadığı dönemde  İslâm Ümmeti büyük bir sıkıntı ve çalkantı içerisinde bulunuyordu. Bir taraftan Haçlı saldırıları, diğer taraftan Moğol istilası yüzünden  İslâm coğrafyasında büyük bir sıkıntı yaşanmakta idi.    Bu sıkıntıların yanında halkın davranışlarında, dünya hayatına bel bağlama, âhiret hayatını ihmal gibi ahlaki yozlaşmalar ortaya çıkmıştı.  
İmam Nevevî, insanlara âhireti hatırlatması, ahlaki olgunluğa eriştirmesi, kişiliklerini koruması gayesiyle hayat düsturları içeren bir hadis derlemesi yapmış, bazı konu başlıklarına ilgili ayetler de getirmiştir.   Çoğunu temel hadis kaynakları olarak kabul edilen altı hadis kitabından, büyük çoğunluğunu da Sahihi Buhari ve Sahihi Müslimʹden seçtiği hadisleri bu eserde toplamış  ve eserine, iyi kimselerin bahçeleri anlamına  ʹRiyâzüʹs‐Sâlihînʹ  ismini vermiştir. Ahlaki olgunluğa eriştirmeyi hedefleyen bu eser, İslâm coğrafyasında büyük bir ilgi görmüştür.   Yazıldığı günden bu yana ilgiyle okunan eserin pek çok baskıları ve değişik dillere çevirileri yapılmıştır.  
 

Riyazuʹs‐Salihîn (Termo Deri Cilt) isimli 1045 sayfadan oluşan kitap ; İmam Nevevi tarafından yazılmış ve HÜNER YAYINEVİ yayınevinin 09.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Riyazuʹs‐Salihîn (Termo Deri Cilt) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.