Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri pdf – Yandex indir

Günümüz küresel ekonomilerinde risk ve risk faktörleri her geçen gün artmakta, bu da risklerin kontrollü ve planlı bir şekilde ele alınması gerekliliğini ortaya koymaktadır. Risk yönetimi açısından sigorta bireyler ve işletmeler tarafından, gelecekte karşılaşılması muhtemel risk ve maddi hasarların olumsuz sonuçlarını bertaraf etmek ya da en azından azaltmak amacıyla ortaya çıkan en önemli risk yönetim araçlarından birisidir. Sigorta şirketlerinin risk yönetimine daha fazla odaklanmasının sebepleri; finansal piyasaların hızla küreselleşmesi, uluslararası piyasalarda ortaya çıkan risk yönetimi ihtiyacı, finansal risk ile beklenen getiri hesaplamalarının giderek önem kazanması ve operasyon yapılan piyasalardaki değişim dinamikleri olarak sıralanabilir.
Bu bağlamda sigortacılığın temel ilkeleri ve risk yönetimi ile ilgili yapılan çalışmaların önemi her geçen gün artmaktadır. Bu konuda ulusal literatürde yeni kaynaklara ihtiyaç duyulmaktadır. “Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri” adlı bu eserin bu konuda literatüre önemli bir katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
 

Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri isimli 732 sayfadan oluşan kitap ; George E. Rejda tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 06.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Risk Yönetimi ve Sigortacılık İlkeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.