Rip Van Winkle pdf – Yandex indir

tarafından
12
Rip Van Winkle pdf – Yandex indir

Irving, Rip Van Winkle’da yıllarca süren uykuların, zamanda atlamaların olduğu, farklı kültürlerde benzerleri anlatılan masala yeni bir yorum getirir, masalın arka planınaysa Amerikan Devrimi’ni alır.
 
 Biraz hava almak üzere ormanda bir yürüyüşe çıkan iyi yürekli Rip Van Winkle, tuhaf birtakım olaylar sonucu bir ağaç kovuğunda uyuyakalır. Uykuya daldığında Britanya İmparatorluğu’nun kolonisindedir, uyandığındaysa George Washington’ın portreleri duvarlara asılmıştır. Yirmi yıl süren uzun uykusunda epey yaşlanan Rip Van Winkle yepyeni bir hayata, yabancılaştığı kasabasına ve hiç tanımadığı torununa alışmaya çalışır; kimilerine bir kâbus gibi görünen bu durum, ihtiyarın umutla başladığı ikinci bir yaşam olacaktır.
 
#kısaklasikler #amerikanklasikleri #amerikandevrimi #derinuyku #değişim #yenihayat
 

Rip Van Winkle isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; Washington Irwing tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 26.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eşsiz Bayan Bridgerton pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eşsiz Bayan Bridgerton indir, Eşsiz Bayan Bridgerton oku ve Eşsiz Bayan Bridgerton pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rip Van Winkle pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.