R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Uyarlama pdf – Yandex indir

tarafından
14
R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Uyarlama pdf – Yandex indir

R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Uyarlama isimli bu kitap, araştırmacıların ölçek uyarlarken takip etmeleri gereken adımları güncel bilgiler ışığında açıklamaktadır. Herkesin kullanımına açık olan R yazılımı aracılığıyla ise ölçek uyarlama adımlarının uygulamasını göstermektedir. R yazılımını kullanabilmeleri için okuyuculara yazılımın kurulumu, paketlerin kurulumu ve çağrılması için başlangıçta bilgiler sunmaktadır.

Eğitim, sosyal ve diğer bilim alanlarındaki araştırmacılara ölçek uyarlarken rehber olacak bu eser; madde analizleri, geçerlik ve güvenirlik incelemeleri gerçekleştirilirken doğru kararlar aldırmayı hedeflemektedir. Kültürler arası karşılaştırmalar yapılabilmesi için ölçek uyarlama sürecinde yapılacak analizler hakkında bilgiler sunmaktadır. Ölçek uyarlamaya karar vermeden başlayarak ölçek uyarlarken dikkat edilmesi gereken noktaların vurgulandığı kitapta ölçme ve değerlendirme alanından yazarlar, deneyimleri doğrultusunda kitap bölümlerini yapılandırmıştır. Okuyuculara faydalı olması temennisiyle…
 

R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Uyarlama isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; İbrahim Uysal tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 12.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Uyarlama pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.