Psikososyal Boyutlarıyla Adli Psikiyatri Deneyimler Işığında Tedavi Sonrası Hayat pdf – Yandex indir

tarafından
8
Psikososyal Boyutlarıyla Adli Psikiyatri  Deneyimler Işığında Tedavi Sonrası Hayat pdf – Yandex indir

Adli psikiyatri, hukuk ve psikiyatri disiplinlerinin birlikte çalıştığı insanların hayatlarına derinlemesine etki eden bir alandır. Bu kitap, kişilerin hastane deneyimlerinden yola çıkarak adli psikiyatrinin en önemli bileşenlerinden birisi olan tedavi sonrası toplum içindeki sürece odaklanıyor. Kitap adli psikiyatrinin psikososyal boyutunu; tedavi gören kişilerin, ailelerinin ve ruh sağlığı profesyonellerinin deneyimleri ışığında detaylandırıyor. Son olarak toplum temelli adli psikiyatri vaka yönetimi modeli öneriliyor. Kitabın sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, psikiyatristler, psikiyatri hemşireleri, adli tıp uzmanları ve hukukçular başta olmak üzere diğer ilgili alanlardan okuyucular için faydalı olmasını temenni ediyorum. Umarım bu kitap, adli psikiyatrik tedavi sonrası süreçte karşılaşılan psikososyal zorlukları anlamak ve etkili çözümler sunmak konusunda sizlere rehberlik eder.
 

Psikososyal Boyutlarıyla Adli Psikiyatri Deneyimler Işığında Tedavi Sonrası Hayat isimli 258 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Hakan Karaağaç tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 01.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Psikososyal Boyutlarıyla Adli Psikiyatri Deneyimler Işığında Tedavi Sonrası Hayat pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.