Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı pdf – Yandex indir

tarafından
49
Psikolojik Dayanıklılık  Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı pdf – Yandex indir

Hemen herkes hayatının bir noktasında büyük bir travma yaşar. Sevdiğimiz birinin ölümü, aile içi şiddet, ağır bir trafik kazası, elden ayaktan düşüren bir hastalık, bir doğal afet ya da savaş. Bu olaylar hayatımızı hiç beklenmedik şekillerde tersyüz eder. Kimileri yaşanan güçlüğe bağlı olarak yıllarca kronik stres yaşarken diğerleri içlerine kapanıp huysuz, öfkeli, depresif bir hale bürünür. Öte yandan psikolojik olarak dayanıklı kabul edilen birçok kişi de, karşılaştıkları güçlüğün üstesinden gelmeyi başarır ve anlamlı bir hayat sürer. Bu kişileri diğerlerinden ayıran nedir? Psikolojik dayanıklılık doğuştan mı gelir, sonradan mı öğrenilir? Zor bir olay karşısında gösterilen tepkiyi daha çok kişisel özellikler mi, yoksa çevresel etkenler mi belirler? Sağlam sosyal bağlar, psikolojik dayanıklılık düzeyini nasıl ve ne kadar etkiler? Travmayı atlatmak ve toparlanmak bir seçim midir? Zorluklar, büyümenin ve bilgelik kazanmanın aracı olarak görülebilir mi? Kendi sorumluluğunu üstlenmek ne demektir ve büyük sıkıntıları aşmakta kişiye nasıl yardımcı olur? İyimserliğin ve esnekliğin psikolojik dayanıklılığa katkısı nedir? Fiziksel zindeliğin güçlüklerle mücadelede nasıl bir rolü vardır? Duyguları eğiterek psikolojik dayanıklılığı artırmak mümkün müdür?Travma sonrası stres bozukluğu ve psikolojik dayanıklılık çalışmalarının önde gelen uzmanlardan Steven M. Southwick ile Dennis S. Charney Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı’nda konuyu genetik, psikolojik, biyolojik, sosyal ve spiritüel açılardan ele alarak ortaya derinlemesine bir analiz çıkarıyorlar. Sarsıntılar karşısında sağlam durmanın ve duygusal, zihinsel, fiziksel dayanıklılık kapasi tesini artırmanın inceliklerini öğrenmek isteyen herkes için eşsiz bir bilgi kaynağı.
 

Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Dennis S. Charney tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 03.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ruhsal İnzivalar Psikotik, Nevrotik ve Sınır Hastalarda Patolojik Örgütlenmeler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Nevrotik ve Sınır Hastalarda Patolojik Örgütlenmeler indir, Nevrotik ve Sınır Hastalarda Patolojik Örgütlenmeler oku ve Nevrotik ve Sınır Hastalarda Patolojik Örgütlenmeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikolojik Dayanıklılık Hayattaki Büyük Zorluklarla Başa Çıkma Sanatı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.