Prekaz Balkanlardan Göç Hikayesi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Prekaz  Balkanlardan Göç Hikayesi pdf – Yandex indir

Kayıp Parça, altmış yıl boyunca kayıp olan teyzemin bulunmasının gerçek hikâyesidir. 1957 (Kosova / Priştine) babamın ve 1959 ( Kosova / Prekaz ) annemin göç hikâyelerinin birleşmesinden oluşan kitapta Balkan göçleri ve göçmenlerin duyguları anlatılmaya çalışılmıştır.
Arnavut kültürü tanıtılırken ırkçılık reddedilmektedir. Göç sonrasında ailemin yerleştiği Adapazarı’nda yaşadığımız mahalle ve konak hayatımızın yanında Tozlu Cami ve Uzunçarşı civarında geçen çocukluk hatıralarına yer verilmiştir. Kitapta tasavvuf geleneğimize ait değerlere işaret edilmiştir. Her ne kadar Kosova özelinde yazılsa bile, Bosna’dan Bulgaristan’a kadar olan coğrafyamızın genel kaderi anlatılmıştır. Sırpların Müslüman ve Türk düşmanlığına ait örnekler verilmiştir.
Yaşam tarzımı kökten değiştren fikirsel yolculuğuma örnekler verilmiştir. Kitabın sonuna ek olarak 1957 yılına ait göç vesikalarımız eklenmiştir.
 

Prekaz
Balkanlardan Göç Hikayesi isimli 314 sayfadan oluşan kitap ; İbrahim Selamet tarafından yazılmış ve DEĞİŞİM YAYINLARI yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Önce Gül Sonra Düşün pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Önce Gül Sonra Düşün indir, Önce Gül Sonra Düşün oku ve Önce Gül Sonra Düşün pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Prekaz Balkanlardan Göç Hikayesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.