Post Homo Servus pdf – Yandex indir

tarafından
14
Post Homo Servus  pdf – Yandex indir

*Bu kitabın amacı yeni bir insan tipolojisi önerisi olan Post Homo Servus aracılığıyla, çalışmanın dönüşümünü ve dinamikleri sorgulamaktır. Kitapta ileri sürülen temel düşünce, Sanayi Devrimi ile birlikte geleneksel toplum yapısının ve çalışma ilişkilerinin hakim ekonomik sisteminin ihtiyaçları doğrultusunda parçalanıp dönüştürülmesi sonucunda emek gücünün kendi kaynağı olan insandan soyutlanmasının sağladığı ve bu soyutlanma sürecinde nüfusun büyük bir bölümünün ucuz ve düşük maliyetli emek gücünü sağlamak üzere çeşitli biçimlerde güvencesiz ve korunmasız bırakılarak bugün de varlığını bütünüyle sürdüren yeni bir insan tipinin ortaya çıkartılmış olduğudur. Dolayısıyla Post Homo Servus, yeni bir insan tipolojisi önerisi olmakla birlikte, geçmişi Sanayi Davrimine dayanan ve bugün de varlığını sürdüren bir insan tipine işaret etmektir.
 

Post Homo Servus isimli 290 sayfadan oluşan kitap ; Umut Omay tarafından yazılmış ve BETA BASIM YAYIM yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Meraklısına Performans Yönetimi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Meraklısına Performans Yönetimi indir, Meraklısına Performans Yönetimi oku ve Meraklısına Performans Yönetimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Post Homo Servus pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.