Politik Taverna pdf – Yandex indir

tarafından
3
Politik Taverna pdf – Yandex indir

Politik Taverna isimli şiir ve öykü kitabı:
Ana Temalarında toplumsal barışmanın, sorgulamanın, biat etmemenin mutlak olarak doğru ve mühim olan felsefi arayışın ve hürriyetin ateşli bir tutkusunu resmeder. Bunun sağladığı bakış açılarıyla, insani bir sorumlulukla toplum hakkındaki eleştirelliğini net olarak ortaya koyan, Yunan ve Türk kültürlerini poetik açıdan şiirlere etkilerini zenginlik sayarak yapısında bulunduran, dili evrenselliğe taşıyan vicdani bir bakış olma özelliğine sahiptir.

Dünya vatandaşlığı ve yurtseverlik aynı anlamdadır, kitapta önerilen yurtseverlik ancak insan severlik ve pragmatizm üzerine kurulabilir, özellikle
yozlaşma ve akla karşıt ideolojileri kuvvetle eleştiren kitap, esaslı lirik yönleri ile de dikkat çekmekte ancak temel olarak eleştirel bakış açısı ile öne çıkmaktadır bu mesajlar hem güncel hem de tarihi olarak çeşitlidir.

Kitabın felsefi mesajı:
İnsan, ruhunun gelişiminde mutlaka ilk kendisiyle barışmalıdır ve kesinlikle bunu toplumsallaştırmalıdır, demokrasi eleştirel ve adil olmadıkça sadece sömürü için bir malzemedir, kişi ve toplum ‘önce insan önce özgürlük’ felsefesiyle mutluluğa ve refaha erişecektir.
 

Politik Taverna isimli 76 sayfadan oluşan kitap ; Berke Buzkan tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 13.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yalnızlık Yolcuları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yalnızlık Yolcuları indir, Yalnızlık Yolcuları oku ve Yalnızlık Yolcuları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Politik Taverna pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.