Planlı Devletçilikten Neo-Liberalizme Geçiş: Türk Siyasal Tarihi (1950-1993) pdf – Yandex indir

tarafından
5
Planlı Devletçilikten Neo-Liberalizme Geçiş: Türk Siyasal Tarihi (1950-1993) pdf – Yandex indir

Bu kitabın konusu 1950’den sonra bir kuşak geçse bile geleceği belirsiz olan çok partili siyaset ve parlamenter yönetim deneyinin geçirdiği evrelerdir. 1960’lı ve 1970’li yıllarda emperyalizm-demokrasi ilişkisini anlatan birkaç kitap vardı. Bunlardan bazıları şunlardır: Doğan Avcıoğlu’nun Türkiye’nin Düzeni ve Stefanos Yerasimos’un Azgelişmişlik Sürecinde Türkiye. 1950-1993 arasında hareketli bir siyasal dönem geçiren Türkiye’nin siyasal tarihini araştırmak isteyen her ciddi okuyucu bunları okumuştur.
Özellikle 1980 darbesinden sonra araştırmacı kimliğini kaybeden Türkiye gençliği günümüzde bir bunalım geçirmektedir. Bu arada serbest piyasa ekonomisine geçişle birlikte politik eserleri basan yayınevleri de büyük baskı altına alınmıştır. Hatta öyle bir sıkıntılı durum oluşmuştur ki “Türkiye’nin geleceği nasıl olmalıdır?”, “Türkiye gençliği olarak toplumsal kalkınma için neler yapabiliriz?” türünden sorulara cevap verecek kitapları bulmak son derece zor hale gelmiştir.
 

Planlı Devletçilikten Neo-Liberalizme Geçiş: Türk Siyasal Tarihi (1950-1993) isimli 151 sayfadan oluşan kitap ; Girayalp Karakuş tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İttihat ve Terakki'ye Açık Mektuplar Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? ve İzahlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İttihat ve Terakki'ye Açık Mektuplar Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? ve İzahlar indir, İttihat ve Terakki'ye Açık Mektuplar Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? ve İzahlar oku ve İttihat ve Terakki'ye Açık Mektuplar Türkiye Nasıl Kurtarılabilir? ve İzahlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Planlı Devletçilikten Neo-Liberalizme Geçiş: Türk Siyasal Tarihi (1950-1993) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.