PISA Matematik Okuryazarlığı Testlerinde Madde Yanlılığı Araştırması pdf – Yandex indir

PISA Matematik Okuryazarlığı Testlerinde Madde Yanlılığı Araştırması  pdf – Yandex indir

Bireyden bireye değişkenlik gösterebilen bir nitelik veya özelliğin ne kadar var olduğunun belirlenmesi amacı ile ölçme işlemi yapılmaktadır. Uluslararası Öğrenci Başarısını Belirleme Programı olan PISA’da öğrencilerin sahip oldukları bilgi ve becerileri gerçek hayatta kullanabilme yetenekleri, düşünceleri analiz etme, akıl yürütme ve okulda öğrenilen fen ve matematik kavramlarının kullanılarak etkin bir iletişim kurma becerileri ölçülmeye çalışılmaktadır. Bu kitapta Türk ve Koreli öğrencilerin PISA 2003 ve 2012 uygulamalarında matematik okuryazarlığı maddelerine vermiş oldukları yanıtlar, Madde Tepki Kuramı (MTK) bağlamında Madde İşlev Farklılığı (MİF) bakımından incelenmiştir. MİF belirleme yöntemleri olarak Mantel-Haenszel (MH), SIBTEST, b parametre farkı ve MTK – Olabilirlik Oran Analizi yöntemleri kullanılmıştır. Ülkeler arası karşılaştırmalar yapılarak Türk Eğitim Sistemi’nin iyileştirilmesi, eğitimin niteliğinin artırılması ve her bireyin eşit eğitim alabilmesine katkı sağlaması bakımından öneriler sunan bir kitap niteliğindedir.
 

PISA Matematik Okuryazarlığı Testlerinde Madde Yanlılığı Araştırması isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; R. Nükhet Çıkrıkçı tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 04.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müfettiş Numeroni Film Setinde Hırsızlık pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Müfettiş Numeroni Film Setinde Hırsızlık indir, Müfettiş Numeroni Film Setinde Hırsızlık oku ve Müfettiş Numeroni Film Setinde Hırsızlık pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

PISA Matematik Okuryazarlığı Testlerinde Madde Yanlılığı Araştırması pdf – Yandex indir - PDF indir