Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri Eğitimde Nebevi Metotlar pdf – Yandex indir

Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri  Eğitimde Nebevi Metotlar pdf – Yandex indir

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) “Ben muallim olarak gönderildim.” hadisi, bize hayata bakış açımızın ve yapılması gereken eğitimin nasıl olması gerektiğini öğretir.
 
O, din kardeşliği esasında yaptığı eğitim ve uyguladığı yöntemlerle güce dayalı üstünlüğü önceleyen bir toplumu, kısa zamanda şefkat, merhamet ve kardeşlik temelli medeni bir topluma dönüştürdü.
 
Cahiliye dönemini aydınlatan nebevi yöntemler, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugünün ve yarının kurtuluşu ve huzura kavuşması için yegâne yol olduğunda şüphe yok.
 
Anne-babalar, öğretmenler, eğitimciler, akademisyenler, diyanet mensupları, hocalar, iş adamları, çalışanlar, işçiler, memurlar, çocuk ve gençler; hasılıkelam bütün herkes için yol gösterici olan nebevi yöntemleri öğrenmekten başka yolumuz da yok.
 
Bu kitap, nebevi yöntemlerin günümüze nasıl ışık tutacağını, evde, okulda ve hayatın her alanında nasıl eğitim yapacağımızı anlatıyor.
Allah’ın Elçisi’nin (sav) yaptığı eğitim, günümüzdeki sıkıntıları yok edecek, iyi insan yetiştirme konusunda bize yol gösterecektir.
 

Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri
Eğitimde Nebevi Metotlar isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Duran Çetin tarafından yazılmış ve BEKA YAYINLARI yayınevinin 25.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi indir, Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi oku ve Bilinmeyen Yönleriyle Hz. Ali ve Ailesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Peygamberimizin (s.a.v.) Eğitim Yöntemleri Eğitimde Nebevi Metotlar pdf – Yandex indir - PDF indir