Peygamber Efendimizin Hanımları (Zevcat-ı Tahirat) pdf – Yandex indir

tarafından
6
Peygamber Efendimizin Hanımları (Zevcat-ı Tahirat) pdf – Yandex indir

El-hamdü lillâhi Rabbi’l- Âlemîn. Ve selâmün alâ cemîı’l- Enbiyâi ve’l- Mürselîn. Allâhümme salli ve sellim alâ men erseltehû rahmeten lil âlemîn ve alâ zevcâtihi ve ehl-i beytihî ecmaîn.
   
Bu kitap, sevgili Peygamberimizin değerli eşlerini tanıtma maksadıyla yazılmıştır. Hazırlanan bu eser, kesin olarak bir “menâkıb kitabı” değildir. Yani bu kitap; annelerimizi anlatıyoruz diyerek, aklın aldığı ya da almadığı çeşitten, genellikle uydurma veya abartılı şekilde düzenlenen; yaşanılan hayattan çok, hayâl âleminde yer alan bilgiler topluluğu olarak düşünülmemelidir. Bu kitapta, genel olarak Kitab-ı Kerîm’e, Buhari, Müslim, Ebu Dâvud, Tirmizi, Nesâî, İbn Mâce gibi hadis kitaplarına Ashâb-ı Kirâmı tanıtan eserlere müracaat ederek okuduğumuz kaynaklara dayanarak değerlendirmeler yaptık.
 

Peygamber Efendimizin Hanımları (Zevcat-ı Tahirat) isimli 464 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Ahmet Lütfi Kazancı tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 30.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İman İklimi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İman İklimi indir, İman İklimi oku ve İman İklimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Peygamber Efendimizin Hanımları (Zevcat-ı Tahirat) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.