Perdeleri Kapatma Anne pdf – Yandex indir

tarafından
3
Perdeleri Kapatma Anne pdf – Yandex indir

“Teyzemin saçları nerede?” Kim, neden ya da nasıl sorar bunu? Hangi dram yan yana getirdiği sadece üç kelimelik basit bir cümleye böylesi yürek delici bir tını yükler?
“Teyzemin saçları nerede?” Öyle bir soru ki gerçek olmaktan başka çaresi yok. Tam da yaşadığımız coğrafyanın eseri. Zira burada kadın olmak zor. Bir gölgenin nefesi var ensemizde. Adım adım takip eden, “gözüm üstünde” diyen… Onun istediği yolda değil de kendi yolumuzda yürümeye cesaret ettiğimizde önümüze set çeken, istediği gibi davranmadığımızda bizi öfkesiyle yok etmeye çalışan, esip gürleyen, kimi zaman yolu yakıp yıkan, öldürüp hikâyemizi sonlandıran.
Bir cinayet, dört kadın… “Perdeleri Kapatma Anne” de bir kadın cinayeti ile sonrasında o ailedeki diğer kadınların alt üst olan hayatları anlatılıyor. Yazar Ülkü Yağmur Ural, toplumumuzda kader denilip geçilen ancak bir miras gibi geçmişten geleceğe aktarılan yaşanmışlıkları, toplumun kadına bakış açısını sorgulayarak ele alıyor.
“Perdeleri kapattı… Babam, elindeki tutama makası vurdu. Saç… Her yerde… Sarı uzun saçlar… Annemin saçları yerdeydi…”
 
 

Perdeleri Kapatma Anne isimli 170 sayfadan oluşan kitap ; Ülkü Yağmur Ural tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 12.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Perdeleri Kapatma Anne pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.