Patent Lisans Sözleşmesinin Rekabet Hukuku Boyutuyla Değerlendirilmesi pdf – Yandex indir

tarafından
47
Patent Lisans Sözleşmesinin Rekabet Hukuku Boyutuyla Değerlendirilmesi  pdf – Yandex indir

Fikri mülkiyet hukukunun ve rekabet hukukunun temel kavramlarına değinilerek hazırlanan elinizdeki çalışmada öncelikle okuyucunun her iki hukuk dalının kendisine özgü kavramlarına hâkim olması hedeflenmiş ve daha sonra iki alanın birbirine paralel veya kesiştiği konu başlıkları ortaya konulmuştur. Bu bağlamda fikri mülkiyet hakkının kullanımını konu eden lisans sözleşmesine kimi zaman lisans alan kimi zaman lisans veren lehine uygulamada sıklıkla getirilen bazı hükümlerin rekabet hukukuna özgü unsurlar ile değerlendirilmesi yapılarak konunun teorik aktarımının yanı sıra pratikteki yansımalarının da okuyucu tarafından değerlendirilmesine imkân sunulmuştur.
 

Patent Lisans Sözleşmesinin Rekabet Hukuku Boyutuyla Değerlendirilmesi isimli 156 sayfadan oluşan kitap ; Av. Mustafa Berkay İnce tarafından yazılmış ve PLATON HUKUK yayınevinin 17.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Patent Lisans Sözleşmesinin Rekabet Hukuku Boyutuyla Değerlendirilmesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.