Panayır Zamanı pdf – Yandex indir

tarafından
3
Panayır Zamanı pdf – Yandex indir

Kasabadaki boş bir alana çadırlar kurarak bir çadırda; halkaları sigaraya geçirme, fal bakma, çocuklar için salıncak, korku tüneli ve benzeri birkaç oyun… Bir başka çadırda şarkı söyleyip dans eden kızlar. Kasaba kasaba dolaşıp ilgili belediyeden, emniyetten izin alarak üç beş gün kalıp geçimlerini sağlıyorlar.

Yağmur öncesi o hengâmede çadırları toplayıp gerekli tertibatı aldılar. Yağmur, tüm şiddetiyle yağmaya başlayınca çadırların kurulduğu toprak zemin çamur olmuş, yağmur suyuyla ıslanan çadırlar ağırlaşmıştı. Bedford marka emektar kamyon, yine herkesi kurtarmaya yetti. Aracın bagajının bir köşesine istifledikleri çadırların yanına sığındılar ve yağmurun dinmesini beklediler. Yağmur sabaha kadar yağdı ve korku dolu saatler geçmek bilmedi. Bahar ayında güneş yüzünü gösterince etraf çabuk kurudu ama korkuları sanki yüzlerinde iz bıraktı.
 
 

Panayır Zamanı isimli 164 sayfadan oluşan kitap ; Bekir Baz tarafından yazılmış ve YADE YAYINLARI yayınevinin 11.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gece Yarısından Sonra Bir Saat - Novalis pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gece Yarısından Sonra Bir Saat - Novalis indir, Gece Yarısından Sonra Bir Saat - Novalis oku ve Gece Yarısından Sonra Bir Saat - Novalis pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Panayır Zamanı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.