Özvatan Efsanesi pdf – Yandex indir

tarafından
11
Özvatan Efsanesi pdf – Yandex indir

Efsane ya da söylence, yıllarca gerçekten olmuş gibi kuşaktan kuşağa aktarılan yazı çeşitleridir. Efsanelerde anlatılan olaylar bazen doğaüstü olabilir ama çoğunlukla gerçek olaylara ve gerçekten yaşamış kişilere dayanır. Bu öykülerin çoğu kahramanca işler yapmış kişilerle ilgilidir Efsaneler nesilden nesile aktarılırlar. Kalaycık efsanesi bunlardan biraz farklıdır gerçekte yaşanmış bir olaydan aktarılmıştır. Efsane Özvatan’da yaşansa da asıl yaşandığı yer Kalaycık dağıdır. Genç bir çoban olan Elçibey’in doğanın ve hayatın içinde yaşadıklarının anlatıldığı bu efsanede, gerçek ile gerçeküstünün karşılaşmasına şahit olacaksınız.
 
“Her şey işte o gün keyifle çayını içerken duyduğu bir ses ile başladı.  O zaman bunun bir efsanenin sesi olacağını bilemezdi.  Bu gizemli olay ile gerçekleri öğrenmesi Elçibey’in tam otuz beş yılını alacaktı o yaz dönemi yaşadığı bu gizemli olayın yıllar sonra cevabını bulacağı aklından bile geçmemişti…”
 

Özvatan Efsanesi isimli 109 sayfadan oluşan kitap ; Can H. Turhan tarafından yazılmış ve PERSEUS YAYINEVİ yayınevinin 06.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Garip Hikayeler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Garip Hikayeler indir, Garip Hikayeler oku ve Garip Hikayeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özvatan Efsanesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.