Özgürlük Yazarları Günlüğü pdf – Yandex indir

Özgürlük Yazarları Günlüğü pdf – Yandex indir

17 Temmuz 2014 günü Eric Garner New York’ta öldürüldü. Ölürken tam 11 kere “Nefes alamıyorum.” diye haykırdı. 10 Ağustos 2016 günü Tony Timpa Dallas’ta öldürüldü. 14 dakika boyunca, defalarca “Beni öldüreceksiniz.” dedi. 25 Mayıs 2020 günü George Floyd Minneapolis’te öldürüldü. 8 dakika 46 saniye boyunca, boynuna basılmıştı. Üçü de polis şiddeti kurbanıydı. Bu ölümler, Hollywood’un bize sunduğundan başka bir Amerika olduğunu gösterdi.
Erin Gruwell “öteki Amerika’da” bir lisede göreve başlayan bir öğretmen. Çete, uyuşturucu, göçmenlik sorunlarıyla boğuşan “başarısız” öğrencilerini okumaya ve yazmaya teşvik ederek onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yazarken değişen ve dünyayı değiştirme cesaretini kazanan bu öğrencilerin büyük çoğunluğu ailelerinin ilk üniversite mezunu olmayı başarıyor.
Özgürlük Yazarları Günlüğü içtenlikle yazılmış bu günlüklerin derlemesi. Yazarlarımız kitabın 10. yıl ve 20. yıl baskılarında bu kez yetişkin olarak da söz alıp geçmişe dönüyorlar.
Her iyi öğretmen gibi, öğrencilerini özgürleştiren Erin Gruwell’in ve öğrencilerinin yazdıklarını okurken mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Bütün olumsuzluklara rağmen, ABD’nin arka sokaklarında başlayıp Anne Frank’le Hollanda’ya, Zlata Filipovic’le Bosna’ya uzanan insan hikâyelerinde özgürlüğün ve umudun sesini duyacaksınız.
 

Özgürlük Yazarları Günlüğü isimli 416 sayfadan oluşan kitap ; Erin Gruwell tarafından yazılmış ve PEDAGOJİ YAYINLARI yayınevinin 18.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Alexander ve Oyuncak Fare pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Alexander ve Oyuncak Fare indir, Alexander ve Oyuncak Fare oku ve Alexander ve Oyuncak Fare pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özgürlük Yazarları Günlüğü pdf – Yandex indir - PDF indir