Özgürlük Tutkusu pdf – Yandex indir

tarafından
10
Özgürlük Tutkusu pdf – Yandex indir

Bir firari için özgürlük kuşkusuz özel bir amaç olarak tanımlanır. Bununla birlikte özgürlüğe götüren eylemin anlamı, değeri onun için tarif edilemezdir. Özgürlük tutkusunun, özgürlük için ödenen bedelin, harcanan emeğin, her türden heyecanın somutlaştığı yerin eylemin kendisi olduğu inkâr edilemezdir. Bu nedenle firariler için özgürlük eylemi özgürlük kadar yücedir, onların yaşamlarında bu eylemlerin apayrı bir yeri olur. Selman Altınöz, kitabında bu duyguyu olabildiğince sunmaktadır. Hapishane firarlarının her birinde bu duygu hissedilir. Anlatanda ve dinleyende bu duygu ortak bir etki yaratır. Bir firar eylemi, özgürlük tutkusunun devrimci bir iradeyle birleşmesinden doğuyorsa mutlaka anlatılmaya, bilinmeye değerdir. Sadece bir deneyim aktarımı, anı paylaşımı olarak değil umudun insan için asla yitirilmeyecek bir güç kaynağı olduğunu öğretmek ve benimsetmek için de bu gereklidir. Tarih dediğimiz nihayetinde anlatılan, dolayısıyla öğretilen bir şeydir. Öğretilenin kim tarafından ve nasıl aktarıldığı ondan öğrenenler için belirleyici derecede önemlidir. Selman Altınöz, bu kitabı yazmakla yaşadığı tarihsel kesitin özelliklerini ve bu özelliklerde somutlaşan umudu hatırlatmaktadır. Okurken bunların onun için ne derecede önemli ve değerli olduğunu görüyoruz. İlişkileri, yoldaşları ve dostlarıyla paylaştıkları, hapishane şartlarında tüm olanakları devrim için kullanma çabası, devrim düşmanlarına karşı tavrı bize umudun nelerden beslendiğini ve nasıl canlı kalabildiğini öğreten türdendir. Selman Altınöz’ün kendi yaşamından anlattığı kesitler kavgamızın bir parçası olarak bize de aittir. Kendi tarihimize yakınlaşmanın ve ondan öğrenmenin bir aracı olacağı inancıyla kitabı okurlarımızla buluşturmanın sevincini paylaşıyoruz…
 

Özgürlük Tutkusu isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Selman Altonöz tarafından yazılmış ve UMUT YAYIMCILIK yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Frida’yı Öpmek pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Frida’yı Öpmek indir, Frida’yı Öpmek oku ve Frida’yı Öpmek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özgürlük Tutkusu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.