Özel Yetenekli Bir Çocuk Yetiştirmek pdf – Yandex indir

tarafından
17
Özel Yetenekli Bir Çocuk Yetiştirmek pdf – Yandex indir

•          Yaratıcılığın değeri nedir?
•          Düşünme becerileri nasıl gelişir?
•          Parlak çocuk ve özel yetenekli çocuk arasındaki farklar nelerdir?
•          Bir insan doğuştan yetenekli midir yoksa yaşamın çeşitli noktalarında özel bir yetenek geliştirilebilir mi?
•          Bir kişiyi gençken özel yetenekli olarak tanılayabilir ve bu kişiden her zaman özel yetenekli davranmasını bekleyebilir miyiz?
•          Özel yeteneğin bir alanı diğerinden daha mı önemlidir?
•          Okulların her türlü özel yeteneği ele almasını beklemeli miyiz?
Bu ve benzeri pek çok soruyu ele alan bu kitap, özel yetenekli olarak tanılanmış veya tanılanmamış çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayabilmeleri açısından anne babalara bir rehber olarak hazırlanmıştır.
Özel yetenekliliği tanımlamanın tek bir yolu ve yetenekli bireylerle çalışmak için “doğru” bir reçete yoktur. Bu kitapta size “sihirli” çözümler vermek yerine, çocuğunuzun öğrenmesine ve gelişmesine yardımcı olmak için geniş bir strateji ağı ve yaklaşım olasılığı sunulmuştur. İçlerinden, yaşadığınız topluma, size ve ailenize en uygun olanı seçecek olan yine sizlersiniz.
 

Özel Yetenekli Bir Çocuk Yetiştirmek isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Carol Fertig tarafından yazılmış ve PEDAGOJİ YAYINLARI yayınevinin 26.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tasarım Odaklı Düşünce - Design Thinking pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tasarım Odaklı Düşünce - Design Thinking indir, Tasarım Odaklı Düşünce - Design Thinking oku ve Tasarım Odaklı Düşünce - Design Thinking pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Özel Yetenekli Bir Çocuk Yetiştirmek pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.