Osmanlı Sarayı Osmanlı Sultanlarının İstanbul’daki Özel Hayatları pdf – Yandex indir

tarafından
8
Osmanlı  Sarayı  Osmanlı Sultanlarının İstanbul’daki Özel Hayatları   pdf – Yandex indir

“Bu kitabın konusu Osmanlı İmparatorluğunun tarihi değil; yirmi bir kuşak boyunca otuz altı sultanla bu imparatorluğu yöneten ailenin; yani Osmanlı hanedanlığının öyküsüdür. Kitaptaki bölümler, bu ailedeki sultanların, onların eşlerinin ve çocuklarının önce Topkapı Sarayında, daha sonra da Boğaz’daki diğer saraylarda, 1923’te imparatorluğun sona erişine dek saltanat süren insanların yaşam öykülerini anlatmaktadır. Günümüzde bu saraylar müzeye dönüştürülmüş olsa da, odalarında bir zamanlar burada yaşayan sultanların varlıkları hâlâ hissediliyor ve sarayın her köşesine sinmiş anılar, Dar-üs Saade’deki [Saadet Evi] çok özel yaşantıları bilenler için, canlanmaya hazır bekliyor.”
 

Osmanlı Sarayı
Osmanlı Sultanlarının İstanbul’daki Özel Hayatları isimli 368 sayfadan oluşan kitap ; John Freely tarafından yazılmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Önce Atana Sonra Atına Selam Ver pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Önce Atana Sonra Atına Selam Ver indir, Önce Atana Sonra Atına Selam Ver oku ve Önce Atana Sonra Atına Selam Ver pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Sarayı Osmanlı Sultanlarının İstanbul’daki Özel Hayatları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.