Osmanlı Meyveli Et Yemekleri pdf – Yandex indir

tarafından
4
Osmanlı Meyveli Et Yemekleri pdf – Yandex indir

Uzun bir tarihsel kökten beslenerek gelişen Osmanlı mutfağı zengin bır çeşitliliğe sahip. Osmanlı mutfağında birçok lezzet, yemeklerde bir arada bulunmakta. Meyveli et yemekleri, söz konusu lezzet çeşitliliğinin dikkat çekici örneklerinden. Nitekım ayva, erik, kavun, kayısı ve üzüm gibi birçok meyve et yemeklerinde sıklıkla kullanılmış. Osmanlı meyveli et yemekleri kitabı hem bizzat deneyimleyebilmeniz hem de gelecek kuşaklara aktarabilmeniz adına, unutulmaya yüz tutmuş seçili tarifleri sizlere sunan bir eser. Kitap hulviye-ferhane aşı’ndan hubeyşiye’ye, istofato kum-makaronya’dan erik dolması’na, hünkâr pilavı’ndan curcaniye’ye kadar birçok meyveli et yemeği tarifini ve besin değerini, kültürel ve tarihî bilgilerle birlikte sunmakta. Alanında uzman akademisyenler ve araştırmacılar tarafından hazırlanan bu kitap, Osmanlı meyveli et yemeklerinin günümüze kazandırılması bakımından hem teorik hem de pratik katkılar ortaya koymakta
 

Osmanlı Meyveli Et Yemekleri isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve OĞLAK YAYINLARI yayınevinin 09.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı indir, Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı oku ve Gayriresmi Harry Potter Yemek Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Meyveli Et Yemekleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.