Osmanlı’da Savaş ve Serhad pdf – Yandex indir

tarafından
5
Osmanlı’da Savaş ve Serhad pdf – Yandex indir

Dünyada Osmanlı Askeri Tarihi denince akla gelen ilk isimlerden biri Dr. Gábor Ágoston… Farklı milliyetten olan bir tarihçinin gözünden Osmanlı tarihimize bakacak ve Avrupa tarihine imzasını atmış Osmanlı’nın savaş kabiliyetleri, taktikleri üzerine karşılaştırmalı bir tarih kitabı okuyacaksınız.

Osmanlılar’ın kurduğu hanedana dayalı imparatorluk, dünya tarihinin askerî yönden en dehşetli, bürokratik açıdan en verimli ve kültürel açıdan en debdebeli imparatorluklardan birisi. 15. yüzyıl ortalarından 1. Dünya Savaşı sonrası çöküşüne dek Osmanlı İmparatorluğu Avrupa güç politikasında mühim bir oyuncu.

Ágoston bu kitapta Osmanlı tarihçiliğinde pek az işlenen bir konuya Osmanlı’da Savaş ve Serhad’de dikkatleri çekmiştir. Ortaya koyduğu genel yaklaşımı, “Avrupa’daki savaşlarla ilgili pek çok meselenin ancak Osmanlı askerî genişlemesinin ışığı altında anlaşılabileceği” üzerine kuruludur. Ayrıca Avrupa’daki askerî değişimleri açıklarken Avrupa’nın en baş hasmı Osmanlı İmparatorluğu’nun bu değişimler üzerindeki etkisinin ihmal edilmiş olmasının doğurduğu derin eksikliğe dikkat çeker.

Türkiye’de Osmanlı askeri tarihi alanında en iyisi olarak kabul edilen yazar, Osmanlı tarihine dair birçok yanlış bilgiyi düzeltmekte, hem Batı hem de Osmanlı kaynaklarını kullanabildiği için okura karşılaştırmalı bir tarih bilgisi sunmaktadır.
 

Osmanlı’da Savaş ve Serhad isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Gabor Agoston tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Milliyetçi Gözle Derin Analiz pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Milliyetçi Gözle Derin Analiz indir, Milliyetçi Gözle Derin Analiz oku ve Milliyetçi Gözle Derin Analiz pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı’da Savaş ve Serhad pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.