Osmanlı’da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) pdf – Yandex indir

tarafından
22
Osmanlı’da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) pdf – Yandex indir

Bu kitapta, Osmanlı’da ilk ve orta öğretimde modernleşme çabaları 1869 Maarifi Umumiye Nizamnamesi’nden itibaren ele alınarak II. Abdülhamit devri sonuna kadar incelenecektir. Ancak modern sivil okulların başlangıcı II. Mahmut dönemine kadar indiğinden, ortaya çıkış tarihlerinden başlayarak gelişimleri hakkında bilgi verilecektir. Çalışmamızda İmparatorluğun modern eğitim sisteminin örgün boyutunu oluşturan ilköğretim ve ortaöğretimle ilgili yasal, yapısal, kurumsal ve eğitsel düzenlemeler ve gelişmeler incelenmiş, bu gelişmelerin Manisa kazasına yansımaları açıklanmaya çalışılmıştır.
 

Osmanlı’da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. İbrahim İnci tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 02.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eski Rejim pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Eski Rejim indir, Eski Rejim oku ve Eski Rejim pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı’da İlk ve Orta Öğretimde Modernleşme: Manisa Kazası Örneği (1869-1909) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.