Osmanlı Belgelerinde Iğdır pdf – Yandex indir

tarafından
6
Osmanlı Belgelerinde Iğdır pdf – Yandex indir

Bu kadar önemli özelliği kendinde mezc eden bir bölgeyi ele alan bu çalışmada, öncelikle farklı yönleriyle Iğdır’ı tanıtmak üzere eski çağlardan Cumhuriyet dönemine kadar cereyan eden insanlık tarihinin akışı içerisinde Iğdır’ın sahip olduğu binlerce yıllık geçmişi ve kültürel mirası, genel çizgileriyle verildi. Daha sonra Iğdır hakkında bilgileri içeren Osmanlı Arşivi vesikaları kronolojik sıraya konularak ve günümüz Türkçesine sadeleştirme yoluyla aktarılarak herkesin anlayabileceği bir üslupla açıklandı. Belgeler seçilirken bunların, özellikle tarihi açıdan toplumun geneli için bir değer taşıyacak olan ve toplumsal hadiseleri içeren yazışmalar olmalarına dikkat edildi. Bu amaçla bireysel değil, devletler arasındaki siyasi meseleleri, bölgesel sosyal ve ekonomik gelişmeleri ve çatışmaları anlatan; Ermenilerle yaşanan serencamı gözler önüne seren şümullü konular ele alındı. Ayrıca Türkiye’nin güncel siyasetinde de ele alınan ve bölgedeki demografik yapıyı, tarihi arka planıyla izah eden nüfus bilgileri, önemli bir kaynak olarak çalışmada ortaya konuldu.
 

Osmanlı Belgelerinde Iğdır isimli 108 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Benim Güzel Vatanım pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Benim Güzel Vatanım indir, Benim Güzel Vatanım oku ve Benim Güzel Vatanım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Osmanlı Belgelerinde Iğdır pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.