Orta Çağ Avrupası’nda Ölümle Dans pdf – Yandex indir

tarafından
23
Orta Çağ Avrupası’nda Ölümle Dans pdf – Yandex indir

XIV. yüzyıl, Avrupa için oldukça önemli bir dönemdir.Çünkü bu yüzyılda kıtlıklar, salgınlar, savaşlar, ekonomik ve siyasi krizler ve de son heretik grupların faaliyetleri derken Avrupa,yeni bir değişim ve dönüşüm sürecine girmiştir. Yaşanılan toplumsal krizler de ayrıca Avrupa toplumunun yeniden şekillenmesini sağlamıştır. Orta Çağ’da Avrupa, dünyayı bir nevi kendi aynasındainşa etmeye çalışmıştır. Dolayısıyla bu aynada çok farklı yansımalarla karşılaşmaktayız. Tüm insanlar, kendilerine daha güvenli bir dünya oluşturma arzusunda olup bunun için yapılanlar, tam anlamıyla insanları illüzyonlarla dolu bir dünyada yok olmaya zorlamıştır.Orta Çağ insanı da yok oluşa karşı koymak için bu illüzyonlarakarşı büyük bir mücadele göstermiştir.
Bu kitabımızda da dünyayı kendi aynasında yeniden inşa etmeye çalışan Avrupa’nın XIV. yüzyılda yaşadığı felaketleri, insanlarınkıtlık ve veba karşısındaki ölümle mücadelesini, finansal krizleri,yeni devrimleri , ölüm ve yaşam arasındaki mücadelede milli bilincin oluşmaya başlamasını, bu yeni bilincin sonraki nesillere miras bırakılması için yapılan savaşları, ikili Papalık sistemini ya da kısaca şöyle diyelim kıtlık ve veba karşında Avrupa’nın siyasi, sosyal ve ekonomik ve hatta psikolojik olarak ölümle nasıl dans ettiğini anlattık. İşte Avrupa’nın ölümle dansı…
 

Orta Çağ Avrupası’nda Ölümle Dans isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Pınar Ülgen tarafından yazılmış ve YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gürcü Basınında Türkiye (1866-1939) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gürcü Basınında Türkiye (1866-1939) indir, Gürcü Basınında Türkiye (1866-1939) oku ve Gürcü Basınında Türkiye (1866-1939) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Orta Çağ Avrupası’nda Ölümle Dans pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.