Orman Kitabı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf – Yandex indir

tarafından
10
Orman Kitabı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf – Yandex indir

Novastoshnah ıssız bir yerdi. Orada foklar dışında kimsenin işi olmazdı. Adaya yaz geldiğinde yüz binlerce fok, soğuk, gri denizden gelip, bu sahile çıkarlardı. Dünyada onlara buradan daha uygun bir yer daha yoktu.

Deniz Avcısı da bunu bilirdi. O da bahar geldiğinde her nerede olursa olsun, bir torpido hızıyla yüzerek Novastoshnah’a gelir ve kayalar üzerindeki en iyi yer, yani denize en yakın nokta için bir ay sürecek dövüşlerine başlardı.

On beş yaşındaydı. Gür, gri kürkü omuzlarının üzerinde bir aslan yelesi gibiydi. Köpek dişleri ise uzun ve korkutucuydu. Ön yüzgeçlerinin üzerinde yükseldiğinde boyu neredeyse bir buçuk metreydi. Ağırlığı ise, nasıl anlatsam bilmiyorum, şöyle söyleyeyim eğer biri onun ağırlığını ölçebilseydi eğer en az 350 kilogram geldiğini söylerdi. Bütün vücudu, daha önce giriştiği vahşi kavgalardan kalma yara izleriyle kaplıydı.
 

Orman Kitabı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Rudyard Kipling tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 16.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Orman Kitabı Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.