Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak pdf – Yandex indir

tarafından
21
Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak pdf – Yandex indir

Covid-19 salgını hayatımızın her alanında köklü değişikler yarattı, en temel özgürlüklerimizi kısıtladı ve yakın geleceği dahi planlamayı olanaksız kılan bir belirsizlikle bizleri karşı karşıya bıraktı. Mekânla ve zamanla olan ilişkimizi dönüştürdü, küreselleşmiş dünyanın kırılganlığını ve istikrarsızlığını açıkça gözler önüne serdi.
Fransız düşünür Frédéric Lenoir “hayatta kalmaya ve olgunlaşmaya dair” bir kılavuz olarak tasarladığı bu kitabında pandemiden yola çıkarak daha genel bir soruna, kriz zamanlarında nasıl daha iyi yaşanabileceğine odaklanıyor. Stoacılar, Montaigne, Spinoza gibi geçmiş zaman filozoflarından aldığı ilhamla sinirbilim ve psikoloji kaynaklı daha çağdaş düşünceleri bir araya getirerek şu sorulara karşılık arıyor: “Gittikçe daha kaotik ve öngörülemez hale gelen bir dünyada nasıl sakin, hatta mutlu kalmaya çalışabiliriz? İstikrarımızı, dengemizi bozan bir gerçekliğe mümkün olduğunca olumlu bir şekilde uyum sağlamak için kendimizi nasıl değiştirebilir veya bakış açımızı nasıl dönüştürebiliriz?”
 

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Frederic Lenoir tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu indir, Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu oku ve Aliya Okumaları İslam Deklarasyonu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Öngörülemeyen Bir Dünyada Yaşamak pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.