On İki Sandalye (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
11
On İki Sandalye (Ciltli) pdf – Yandex indir

Eski asiller mümessili, Sovyet döneminde nüfus memuru Vorobyaninov ile kombinezoncular kralı ve “Türk tebaasının oğlu” Ostap Bender, Bolşeviklerden kaçırılmak üzere oturağına pırlantalar dikilmiş bir sandalyenin peşine düşüyorlar. Zenginlik hırsları, onları Sovyetler Birliği’nin dört bucağında, türlü insanların arasında trajikomik bir mücadeleye sürüklüyor. İlf Ve Petrov önce tefrika haline yayımladıkları On İki Sandalye yapıtını, 1928 yılında kitap olarak bastılar. Eski ile yeni düzenin arasında kalmış insanları bütün çeşitliliğiyle yakalayan yapıt, geçiş sürecinin sosyal çalkantılarını yaşayan Sovyet toplumunda büyük ilgi gördü. Bugüne dek de karakterleriyle, diyaloglarıyla Rusya’da popüler kültürün, politik jargonun ayrılmaz parçası olmayı sürdürdü. Tam bir modern klasik özelliği kazanarak yalnızca Rusya’da değil, dünyada da büyük ilgi gören On İki Sandalye, Hollywood’da, Latin Amerika’da, Ortadoğu’da sayısız uyarlamalara konu oldu.
 

On İki Sandalye (Ciltli) isimli 536 sayfadan oluşan kitap ; İlya İlf tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kurmaca Dünya İçinde pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kurmaca Dünya İçinde indir, Kurmaca Dünya İçinde oku ve Kurmaca Dünya İçinde pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

On İki Sandalye (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.