Öldürmeyeceksin / Seçme Denemeler pdf – Yandex indir

Öldürmeyeceksin / Seçme Denemeler pdf – Yandex indir

 
Yapıtında, yaşamın büyük karşıtlıklarını birbirine yaklaştırma özlemiyle sanat yerine düşünceye başvuran Hermann Hesse, dünyanın ve evrenin kutuplaşmayı aşarak ulaşacağı birliği kendisi için en kutsal hakikat sayar.
 
ÖLDÜRMEYECEKSİN’de bir araya gelen denemeler; Hermann Hesse’nin yirmili yaşlarından olgunluk dönemine uzanan yazı serüveninde edebiyat, dil, yazma eylemi, okuma eylemi ve okurluk, teoloji, inanç, hayaller, eylemlilik, ilerleme, savaş ve barış, sanatçı ve psikanaliz, yaşlılık, bilgelik kavramları ve temaları odağında düşüncelerinin bir panoraması niteliğinde.
 
 
Hesse’den seçme denemeler, ses ve imge bombardımanı altında yaşadığımız çağda düşünceleri sadeleştirmek için iyi bir adım.
 
 
Onun, sahip olduğumuz insan aklının savaş ve yok etmeye değil barışa ve uzlaşmaya daha uygun olduğuna ilişkin inancını paylaşıyorum; insan yaşamının çeşitliliği hakkındaki tavrını da benimsiyorum.
Dalai Lama
 
Gençliğimden itibaren beni yoğun biçimde etkiledi. Gücü, enerjisi ve canlılığı benim için hep örnek oldu.
Patti Smith
 
Bir şey doğru ise karşıtının da doğru olabilmesi gerekir. Çünkü her doğru belli bir kutuptan dünyaya bakarken başvurulan kısa bir formüldür, bir kutbun varlığı da karşıtı olmadan düşünülemez.
Hermann Hesse
 

Öldürmeyeceksin / Seçme Denemeler isimli 228 sayfadan oluşan kitap ; Hermann Hesse tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Öldürmeyeceksin / Seçme Denemeler pdf – Yandex indir - PDF indir