Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Drama Oyun Destekli Beslenme Eğitimi pdf – Yandex indir

tarafından
15
Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Drama  Oyun Destekli Beslenme Eğitimi pdf – Yandex indir

Toplum ve hatta dünya sağlığını tehdit eden yetersiz ve dengesiz beslenmeye karşı önlem almak, küçük yaşlardan başlayarak çocuklara doğru beslenme alışkanlıklarını kazandırmak, beslenme becerilerini kazandırılması hususunda eğitim hizmetlerinin eğitim sistemimize entegre etmek artık zorunlu hale gelmiştir. Okul Öncesi Eğitim 0-6 yaş dönemini kapsayan, bireyin Bilişsel, Psikomotor, Dil, Sosyal-Duygusal ve Özbakım becerilerini kazandığı bu dönem insan yaşamında ileriki yetişkinlik yaşamının temelini oluşturmaktadır. Günümüzde insan yaşamında nitelikli bir okul öncesi eğitimin gerekliliği tüm dünyada her geçen gün önemi artan bir konu haline gelmiştir. Okul öncesi dönem çocuğu, yaparak, yaşayarak, yaratıcı bir ortamda, özgürce öğrenir ve desteklenirse, bu dönemde gelişim ödevlerini eksiksiz yerine getirebilirse, geleceğe kendini iyi hazırlamış, hayatı boyunca mutlu, başarılı, özgüveni yüksek bir birey olarak yetişecektir. Bu derece önemli bir konu olan beslenme konusunun erken çocukluk döneminden başlanarak çocuklarda beslenme becerilerinin kazandırılması gerekmektedir. Bu süreçte okul öncesi dönemde kurumlarımızda uygulanan yaratıcı drama ve oyun yönteminin beslenme becerilerinin kazandırılmasında araç olarak kullanılabilecek en etkili yöntemler olabileceği sonucuna varılmaktadır.
 

Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Drama
Oyun Destekli Beslenme Eğitimi isimli 177 sayfadan oluşan kitap ; Erol Sabır tarafından yazılmış ve SARMAL KİTABEVİ yayınevinin 13.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Farsça İlk Adım (Birinci Kitap) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Farsça İlk Adım (Birinci Kitap) indir, Farsça İlk Adım (Birinci Kitap) oku ve Farsça İlk Adım (Birinci Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Okul Öncesi Eğitimde Yaratıcı Drama Oyun Destekli Beslenme Eğitimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.