Oğullarıma Nasihatler Lokman Suresi Işığında pdf – Yandex indir

tarafından
12
Oğullarıma Nasihatler  Lokman Suresi Işığında  pdf – Yandex indir

Dünya hayatı bir yönüyle çok kısa, bir yönüyle çok uzun ama gayretler üstü bir performans gösterilmesi gerektiği kesin bir satıhtır. Bu performans ve çaba dünyayı güzelleştirecek, dolayısıyla öte dünyayı güzelliğinden nasiplendirecektir. Bunun için sorumluluk biz evvel dünyalı olan ebeveynlerdedir.
Ben küçük yaşlardaki evlatlarım için bir yol kitabı hazırladım. Bu çalışmada Allah’ın kitabı bana rehber oldu. Kur’an’daki Lokman Hakim’in evladına öğütleri yolumu açtı. Ben de genel olarak Lokman suresini merkeze alarak evlatlarıma nasihatlerden oluşan yazılar kaleme aldım. Hem imanî hem amelî ama illaki ahlakî düsturları barındıran, kafa karışıklıklarında, ne yapacağını bilmezlik hâllerinde veya sıradan zamanlarda evlatlarıma kılavuzluk yapacak bir eser oldu. Dileğim, bu kitabın benim gibi ahiret endişesi yaşayan bütün anne-babalara ve onların güzel yavrularına faydalı bir kitap olmasıdır.
Rabbimden duam, bu kitabın faydalanılan bir eser olmasını, bununla birlikte amel defterimin kapanmamasını lütfetmesidir.
Sizden ricam ise, satırları önce kendi nefsiniz için, daha sonra evlatlarınız ve irşad edilmesi gereken bütün muhataplarınız adına okumanızdır.
DERYA ATALAY
 

Oğullarıma Nasihatler
Lokman Suresi Işığında isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Derya Atalay tarafından yazılmış ve HİCBİŞEY yayınevinin 23.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Oğullarıma Nasihatler Lokman Suresi Işığında pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.